Chceš se podívat na Prahu z výšky? Ukážeme ti, jaký je výhled z Fakulty životního prostředí

Panorama z vyhlídky ČZU

Univerzitní areál ČZU v Suchdole skýtá spoustu zajímavých míst. Najdete zde malou zoologickou zahradu, v níž jsou kozy, lamy, ovce, slepice a další zvířata nebo například stáj, v níž jsou prase a krávu. Poblíž těchto objektů je ještě například obrovský areál Libosadu, tedy odpočinkového místa se spoustou zeleně a krásných keřů či stromů.

Nedaleko právě od Libosadu se nacházejí jedny z nejnovějších budov ČZU. Jedná se o dřevařský pavilon Fakulty lesnické a dřevařské a budovu Fakulty životního prostředí. Obě jsou velice moderní a kromě rozsáhlých studijních prostor skýtají i krásy v podobě výhledu ze střechy. Zejména vystoupat na střechu Fakulty životního prostředí není vůbec složité. Stačí vstoupit do budovy a výtahem vyjet buď do šestého nebo sedmého patra, kde jsou dveře na vyhlídky.

FŽP ČZU

Kde hledat vyhlídkové terasy?

V šestém patře jsou vyhlídkové terasy hned dvě. Jedna, z níž je výhled směrem k letišti či na starou část Suchdola a druhá je na opačnou stranu. Můžete se z ní podívat směrem na Lysolaje nebo na centrum Prahy.

Výhled na Prahu z areálu ČZU

Terasa v sedmém patře je pak větší a zároveň je z ní výhled na víc stran. Ne vždy ale bývá volně přístupná.

Na terasách se mohou studenti například učit, fotit či si prostě užívat krásných dnů a relaxovat nebo se opalovat. Pokud s námi vyrazíte na Rozlet, provedeme vás nejenom po střechách některých budov v areálu. Těšíme se na to.

Libosad a okolí ČZU