Bažantův první den na PEF

Bažantův první den na PEF

Sova Rozlet PEF

Je to tady. Den D. První den na “vysoký”. Maturitu máte zdárně za sebou, se spolužáky ze střední školy jste se rozloučili a čeká vás něco úplně nového. Noví spolužáci, které vůbec neznáte, nová škola, předměty a vůbec úplně jiný přístup. Zase začínáte úplně od začátku. Nastupujete na Provozně ekonomickou fakultu ČZU v Praze.

Konečně jedete tou vyhlášenou “stosedmičkou” na Suchdol na vaší první přednášku. Neznáte vůbec nikoho a vůbec nevíte, co se po vás bude chtít. Posloucháte svojí oblíbenou písničku, koukáte z okna autobusu a jste nervózní z vašeho prvního dne na “pefce”. Po chvilce vystupujete na zastávce Zemědělská univerzita a spolu s davem lidí míříte na kampus. Matně vzpomínáte, kudy že to vlastně máte jít, protože naposledy jste tu byli na zápise do studia někdy v červenci.

Míjíte budovu kolejí A a PEFka se postupně blíží, nervozita stoupá a spolu s ní i nejistota. Chvilku hledáte, možná trochu začínáte panikařit, že přijdete pozdě a bude z toho trapas, ale nakonec se úspěšně a včas dostavíte k místnosti, kde máte první  přednášku. Vejdete dovnitř a hledáte, kam si sednete. Prohlížíte tváře nových spolužáků, spolužáci koukají na vás. Po chvilce váhání se konečně rozhodnete, kam se posadíte. Seznámíte se se spolužáky, kteří sedí okolo vás. Poslechnete si základní informace ohledně školy a zjišťujete, že nic pořádně nevíte.

Třeba kde je jaká posluchárna nebo učebna, kde že je ten SIC, co čekat od jednotlivých předmětů? K tomu si musíte koupit skripta, ze kterých se budete učit. Jenže koupit kde? Taky si musíte vyzvednout ISIC a pořádně nevíte, kam přesně jít. A co index? Při pohledu na frontu před infocentrem, kde se indexy vyzvedávají, nejste úplně nadšení, že si jí budete muset v nejbližších dnech také vystát. Navíc musíte řešit už první zápočet, z Úvodu do studia.

„…a zjišťujete, že nic pořádně nevíte.“

Po prvním dnu jste zahlceni informacemi, nevíte co dřív a ještě jste si ani nestihli přidat všechny nové kamarády na Facebooku, takže své mírné zoufalství a nezodpovězené otázky nemáte s kým sdílet.

Takhle nějak to vypadá první den semestru pro většinu nastupujících studentů. Ale vy mezi nimi být nemusíte, Rozleťáci to mají o dost snazší. A jaký má první den na PEF účastník Rozletu? To se dozvíte v pokračování, již brzy !

Jedna odpověď

1. […] minulém článku jste si mohli přečíst, jak vypadá první „vysokoškolský“  den obyčejného prváka. Samé starosti, překvapení a bloudění. Účastníci Rozletu mají nástup do školy mnohem […]

Diskuze je uzavřena.