Máme za sebou druhý ročník Rozletu

Máme za sebou druhý ročník Rozletu

Sportovní odpoledne Rozlet PEF

Začátkem září proběhl seznamovací kurz pro nastupující první ročníky bakalářského studia pořádaný Provozně ekonomickou fakultou pro její studenty. Letošní ročník se od loňského lišil především svým rozsahem – ve dvou turnusech se seznamovalo  68 a 74 studentů. Přečtěte si, jak vše probíhalo.

Rozlet - schody

Po příjezdu a ubytování následovalo zahájení a zprvu nesmělé poznávání se v rámci programu připraveného Manažerským klubem při PEF. Studenti byli rozděleni do 10 týmů po 6 až 8 lidech a spolu se svým instruktorem měli svému týmu vymyslet název a logo.

Po večeři následovala první party – v Havajském stylu, kde byli studenti pasováni moderátorkou Evropy 2 Markétou na „Mazáky“. Po různých společenských hrách, kde mohli účastníci získávat první body pro svůj tým, následovala volná zábava pod taktovkou DJ Martina Hovorky.

Havajská párty - 1. turnus

Druhý den byli studenti informováni, že zmizel jeden student. Hledání ztraceného prváka jim zabralo celý den. Dopoledne jim v pátrání pomáhala Sova PEF (www.twitter.com/SovaPEF), odpoledne (po bloku studijních informací, které přednesli paní proděkanka pro studijní záležitosti, PhDr. Pavla Rymešová, Ph. D.,  předseda akademického senátu, Mgr. Ing. Pavel Michálek, Ph.D.) již museli studenti pátrat na vlastní pěst. Vyluštěná křížovka jim prozradila, že prvák se nachází mimo areál univerzity. Proto se po večeři museli vydat do okolí. Cestou potkávali instruktory (různé “lidi z univerzity”), kteří jim zadávali úkoly a po jejich splnění napovídali, kudy prvák prošel. Stejně tak se studenti řídili QR kódy, které načítali svými chytrými telefony. Na konci noci prváka konečně našli. Celý den mohly týmy opět sbírat body za jednotlivé části bojovky.

Noční bojovka - 2. turnus - 2

Třetí den zahájilo povídání studentských organizací. Odpoledne byla možnost napsat si zápočet z předmětu Úvod do studia a poté jednotlivé týmy soutěžily ve sportovních disciplínách  – nejdříve na 10 stanovištích každý tým zvlášť, poté tým proti týmu. Za vítězství získaly týmy body.

Třetí den - 1. turnus

Poslední večer proběhl ve stylu hippies. Týmy mohly obdržet poslední body za různé tance nebo vystoupení, která si během seznamovacího kurzu připravily. Nakonec se všechny body sečetly a děkan PEF, Ing. Martin Pelikán, Ph.D., odměnil tři nejlepší týmy medailemi.

Poté následovalo překvapení, které si pro studenty připravili instruktoři a organizátoři Rozletu PEF. Hudební večer ozvláštnilo vystoupení kapely Goydovy přízraky. Zábava se protáhla až do časných ranních hodin.

Po snídani měli studenti ještě možnost napsat si zápočet z předmětu Úvod do studia. Poté ale už nastalo loučení. Ve čtvrtek 3. 9. dopoledne odjel jeden turnus a odpoledne hned přijel další. V neděli 6. 9. vše skončilo.

Hipies party - 2. turnus
Podle reakcí je vidět, že se studentům seznamovací kurz líbil a užili si při něm spoustu legrace. Inu, podívejte se na fotky a posuďte sami. 🙂 Fotky najdete ve fotogalerii na Facebooku Rozletu PEF.

Jedna odpověď

1. […] Po ukončení kurzu byla vytvořena fotogalerie na FB stránce Rozlet PEF a také články na webu Rozletu i na webu Akčního týmu. Pro účastníky kurzu byla na FB vytvořena tajná skupina a začala se […]

Diskuze je uzavřena.