Přijímačky na PEF za mnou aneb dostal/a jsem se?

Přijímačky na PEF za mnou aneb dostal/a jsem se?

Studenti v učebně ČZU

Většina z Vás má přijímací zkoušky za sebou a již zná počet bodů, kterého jste dosáhli. Splnění minimální bodové hranice z každého předmětu je sice podmínkou přijetí, ale teď všichni netrpělivě očekáváme stanovení bodových hranic pro jednotlivé obory.

Ty budou zveřejněny na webu prijimacky.pef.czu.cz po zasedání Hlavní přijímací komise PEF a to bude nejdříve po skončení všech řádných termínů přijímacích zkoušek. Také doporučujeme se příliš nespoléhat na porovnávání s hranicemi z loňského roku. Ty letošní se můžou a nejspíše budou lišit.

studenti v učebně

Co může ovlivnit výši bodové hranice?

Například zkouškové testy nejsou vždy stejné. V případě těžšího testu nejspíš uchazeči nedosáhnou tak vysokého počtu bodů a hranice bude stanovena nižší. A samozřejmě naopak, lehčí test = více získaných bodů = vyšší hranice.

Také záleží na počtu a výsledcích uchazečů. Obojí je každý rok jiné a hodně to ovlivňuje výši bodové hranice. Proto lze jen těžko odhadnout, jaká bude bodová hranice letos.  Může být nižší oproti loňskému roku, ale také se může zvednout.

Přijímačky za námi – co teď dělat?

Takže se zbytečně nestresujte, času máte zatím dost. A místo toho si užívejte volna! Své zážitky vyfoťte a podělte se o ně s námi v letní hře Pozdrav z prázdnin Sově PEF!