Přijímačky za mnou. Co dál?

Přijímačky za mnou. Co dál?

Focení týmů Rozlet PEF

Když mi přišel dopis informující mě o přijetí na ČZU, měl jsem ohromnou radost. Kterou po otevření všech možných webových stránek týkajících se studia vystřídalo zděšení.  Přijímačky jsme měl v kapse, ale skoro to vypadalo, že mě čeká i jejich druhé kolo – rozuměj pochopení školního informačního systému. Snažil jsem se tedy nějak řídit pokyny na internetu, které mě dostaly až na zápis. Tam jsem se dozvěděl hned o dvou seznamovacích kurzech. Přemýšlel jsem mezi oběma, ale nakonec vyhrál Rozlet. Jednak byl určen pouze pro studenty Provozně ekonomické fakulty, ale hlavně byl, na rozdíl od toho druhého, v areálu školy, kde jsem se chystal studovat. Takže super, mohl jsem poznat spolužáky i náš obrovský kampus.

Chybu jsem rozhodně neudělal. Celý kurz byl vážně moc hezky připravený a nabitý program v sobě perfektně střídal spoustu zábavy a množství užitečných informací o studiu. Byli jsme rozdělení do skupin, přičemž naše dostala super instruktora. Od něho jsme se dozvěděli všechny důležité věci pro prváky. Například které ze školních stránek jsou zbytečné a nemusíme si s nimi lámat hlavu, minimálně pro mě fakt důležitá věc.

Každý večer byla párty a ze všeho nejlepší určitě byla několika hodinová noční hra, během které jsme se pořádně poznali v rámci skupiny. Se všemi se dodnes přátelíme, s některými se vídáme i denně. Až začnou skupinové projekty, je vážně super mít už na začátku hodně kamarádů. A když jsme něco na začátku prváku nevěděli, nebo jsme si nebyli něčím jistí, vždy stačilo napsat našim instruktorům z Rozletu a dostali jsme všechny informace, jak si cokoliv nejrychleji zařídit.

Kromě toho jsme si mohli v rámci Rozletu napsat první zápočet – Úvod do studia. Výhoda byla v tom, že nám starší studenti při testu pomohli, když nám nebylo něco jasné, především co se techniky v počítačové učebně týče. No, a v neposlední řadě jsme na konci dostali každý ISIC kartu, kterou pro studium potřebují všichni a vydává se v kartovém centru v budově SIC.. Jak to asi může vypadat první týden školy, když každý potřebuje ISIC, pokud možno co nejdříve? Samozřejmě jsou na vydávání této karty extrémně dlouhé fronty. A těch jsme byli ušetřeni, navíc jsme začali s náskokem.

Rozlet byl vážně moc super akcí a nelituji ani trochu, že jsem se zúčastnil. Užil jsem si to tak moc, že letos se moc těším na druhé kolo, tentokrát jako člen organizačního týmu. Tak můžu pomoci dalším prvákům, aby si užili parádní seznamovák, jako před rokem já!

Autor článku Václav Houba je studentem 1. ročníku bakalářského studia PaE na PEF ČZU v Praze.

týmové foto se Sovou