Sportoviště, sad, restaurace a kluby – nejen takové vyžití nabízí ČZU

Sportoviště, sad, restaurace a kluby – nejen takové vyžití nabízí ČZU

Sportovní odpoledne Rozlet PEF

Kampus ČZU v Praze je skutečně rozlehlý, čítá téměř 40 hektarů. Na této ploše naleznete kromě několika fakult a dalších vědeckých budov také místa pro odpočinek.

Pro studentské vyžití slouží studentům hned několik restaurací a klubů.

Kolem kolejí jsou nejpopulárnější Restaurace Klub C, kde bývají většinou jednou za 14 dní tematické party s hudbou, a to zhruba do dvou do rána. Kromě toho si zde můžete zahrát stolní fotbal či posedět na venkovní terase. Známý je také, ještě donedávna kuřácký, Klub Jih. To je pivnice bez obsluhy, kde si můžete zahrát například šipky. Jih má otevřeno, oproti céčku i o víkendech, a to většinou do brzkých ranních hodin.

Populární je taktéž Univerzitní klub Kruháč, který se nachází, v rozleťákům dobře známé, Kruhové hale, konkrétně v podzemním podlaží. Zde až do ranních hodin v pracovní dny hraje hudba a jsou zde podávány nápoje.

Nejblíž k Provozně ekonomické fakultě je restaurace Na Farmě, kde, stejně jako na céčku, vaří a jsou zde poskytovány studentské slevy. Točí zde taktéž několik druhů piv. Menší restaurace se pak nachází ještě v budově koleje G, která nese název právě po své koleji.

Také sportoviště stojí za návštěvu

Každý student bude mít v prvním ročníku povinně tělesnou výchovu, v rámci které si bude muset vybrat jeden ze sportů. Nabídka sportovních aktivit je bohatá, proto se nebojte, že byste si nevybrali. Který sport je nejlepší si vybrat, vám rádi poradíme přímo na Rozletu.

Poblíž budovy katedry tělesné výchovy naleznete velké travnaté hřiště, na jehož okraji je i umělý trávník. V blízkosti jsou také tenisové kurty i volejbalové hřiště. Uvnitř budovy je pak bazén a dvě tělocvičny nebo třeba sauna.

Na opačné straně areálu, tedy u Fakulty životního prostředí se pak nachází zdejší mini zoo, kde univerzita chová (nejen) hospodářská zvířata. Jsou zde například prasata, lamy, ovce, kozy, krávy či slepice. Najdete tam také Libosad, který bývá otevřený v určitých vyhrazených hodinách a nabízí další místa k relaxaci a odpočinku.

Většinu z těchto míst vám na Rozletu PEF ukážeme. Už teď se na to moc těšíme 😊. Na shledanou v srpnu a září na ČZU.